Listopad 2016

Listopad, Stockholm, Uppsala

30. listopadu 2016 v 23:23 | annaseveru
Už jsem zase nějakou dobu nic nenapsala a řekla jsem si, že je možná na čase, abych až se vrátím měla archivované všechny ty krásné vzpomínky na posrané plínky a uřvané dětičky!

Listopad byl zvláštní měsíc. Na začátku jsem byla skoro rozhodnutá vyměnit rodinu, protože jsem toho už měla plný zuby. Nějak jsme na sebe byli nepříjemní a dokonce jsem měla i pohovor s jinou rodinou, to mě ale tak nějak přesvědčilo, že to tady vlastně neni tak špatný. Jiná rodina bydlela ve hrozně posh části Stockholmu a tvářili se, že vlastně hledaj spíš levnou služku. Z bláta do louže se mi nechtělo, takže pořád bydlím u lovců ve sklepě (sobí hlava je pořád v mrazáku) a mám radost, že mě aspoň docela respektujou. Snažim se pomáhat co nejvíc mi má lenost dovolí a nedat jim žádný důvod k výtkám. Přijde mi, že jsem jim možná dokonce trochu křivdila, takže si víc vážím toho co mám.

Sníh už roztál, ale na začátku měsíce ho bylo fakt hodně. Koukejte. Bylo to velmi poetické, ale teď by zas už nějakou dobu padat nemusel, protože se přes něj nemůžu dostat s kočárem.

Za tři týdny jsou vánoce a už se docela těším až se na chvíli vrátím do Prahy a snad se mi povede vidět všechny, co chci (a pořádně se opít i když to v poslední době dělám taky docela často). Taky jsem už pořádně dlouho neviděla rodiče a doufám, že tedy budu v Praze vážená návštěva.

Švédi, no

8. listopadu 2016 v 22:06 | annaseveru
Už mám zase zpátky počítač (nová nabíječka mě stála 600 seků, takže jsem si dala pěkně na čas a místo toho si koupila ukulele za 400. Nejsem úplně racionálně založená bytost.) Myslím, že mám horečku a bolí mě hlava, takže tento článek berte s rezervou a buďte shovívaví.

Jsem tu přes dva měsíce a mám se tak nějak všelijak. Momentálně nasněžilo, a to tak že hodně. Moje host máti mi sdělila, že je nyní nutno odsněžovat chodník, protože jinak po něm nebude možno chodit. Tato zpráva mě netěší, hlavně kvůli tomu, že mě deset metrů chodníku od pádu nespasí, když se stejně trmácim dva a půl kiláku po kluzkém povrchu s kočárem. Zde jsou ilustrační fotografie nasněžení: